Turniejowa sobota Klubu Rugby Husaria Kalisz

Sekcje młodzieżowe KR Husarii wystąpiły w minioną sobotę w Pucharze Wielkopolski w Rugby w Jarocinie. Drużyny prowadzone przez trenerów Marcina Żelazińskiego i Arkadiusza Stacha dwa razy zameldowały się na podium. W kategorii Mini-Żak (U11) pierwsza drużyna Husarii zajęła miejsce 3., natomiast drugi zespół zajął  ostatnią 14 lokatę. Sekcja Młodzików(U14) zajęła w odmianie olimpijskiej 6. miejsce. Ponownie bezkonkurencyjne okazały się za to Żaki(U12) – triumfując w całych rozgrywkach, podobnie jak w Rabie Niżnej.

W wyniku zmiany rozkładu grup w turnieju seniorskim, biorąca udział w XII Turnieju eliminacyjnym Pucharu Polski w Rugby 7 w Bełchatowie seniorska drużyna Husarii musiała zmierzyć się z Husarem Bolesławiec i Posnanią Poznań. Bardziej doświadczone i utytułowane zespoły rywali (po XII turniejach Posnania jest liderem klasyfikacji Pucharu Polski, Husar zajmuje 3. lokatę) nie dały rugbystom z Kalisza szans na nawiązanie równej walki, zwyciężając odpowiednio 47:0 i 52:0. Oznaczało to dla Husarii starcia z drugim zespołem gospodarzy turnieju – Rugby Club Bełchatów oraz Gentlemen’s Rugby Club Łódź w starciach o lokaty 7-9. W pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane, z lekką przewagą drużyny z Kalisza. Jednak w drugiej części gry Bełchatowianie zdobyli trzy przyłożenia i zakończyli spotkanie zwycięstwem 21:0. Ostatni mecz był zdecydowanie najlepszym w wykonaniu kaliskiej drużyny, a przy okazji – oprócz spotkania finałowego pomiędzy Posnanią a AZS AWFiS Gdańsk – ozdobą całego turnieju. Kaliscy rugbyści dzielnie walczyli z Gentlemenami z Łodzi – i choć rywale okazali się lepsi – sam mecz mógłby być wizytówką dyscypliny sportu jaką jest Rugby Sevens. Punkty dla kaliskiej drużyny zdobyli: Michał Miłek (10), Mateusz Kłosiński (6) i Aleksander Kozłowski (5). Końcowy wynik meczu – 21:42.

Trener seniorów – Szczepan Zentel – po turnieju powiedział:

„Jeżeli chodzi o ogólny wynik sportowy tego turnieju to oczywiście nie jesteśmy z niego zadowoleni. Mecze grupowe pokazały jak dużo brakuje nam do czołówki i zwróciły uwagę na elementy nad którymi jeszcze intensywniej musimy pracować. Natomiast w meczach fazy pucharowej było już widać naszą walkę i próby realizowania założeń taktycznych. W meczach przeciwko 2-giej drużynie z Bełchatowa i drużynie Gentlemen’s z Łodzi mieliśmy o wiele więcej sytuacji punktowych niż może o tym świadczyć wynik. Problemem naszej drużyny jest jednak przede wszystkim zbyt mała ilość szybkich zawodników. Rugby 7 jest odmianą polegającą na szybkim przemieszczaniu się po boisku i wykorzystywaniu luk w obronie przez zawodników którzy potrafią wykonać sprint na pole punktowe. My potrafimy wypracować przewagę i zaangażować przeciwnika lecz brakuje nam zawodników których zadaniem w takiej sytuacji byłoby przyjęcie podania i sprint z piłką na pole punktowe. Jestem natomiast zadowolony z tego że nowi zawodnicy – dla których to był 2-gi turniej – już zrobili potężne postępy w rozumieniu gry”.

Skład drużyny seniorów:

Nr. 3. Michał Miłek.  Nr. 4. Marcin Nastawski. Nr. 6. Robert Chudziak. Nr. 7. Szczepan Zentel (grający trener). Nr. 9. Mateusz Kłosiński. Nr. 10. Oleksandr Iepishyn. Nr. 13. Krzysztof Gałkowski. Nr. 14. Aleksander Kozłowski. Nr. 15. Tomasz Michalski. Nr. 16. Paweł Olek.  Nr. 18. Konrad Chojnowski. Nr. 20. Karol Gałkowski.

Końcowa klasyfikacja turnieju w Bełchatowie:

1. Posnania Poznań. 2. AZS AWFiS Gdańsk. 3. Tytan Gniezno. 4. Husar Bolesławiec. 5. Czarni Pruszcz Gdański. 6. RC Bełchatów I. 7. Gentlemen’s RC Łódź. 8. RC Bełchatów II. 9. KR Husaria Kalisz.

Po XII turniejach eliminacyjnych Pucharu Polski w Rugby 7 Klub Rugby Husaria Kalisz uzbierał 14 punktów i zajmuje 12 miejsce na 35 ekip.

*Zdjęcia autorstwa Anny Kamińskiej – Olek

Z

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *